HUNTSVILLE, Alabama – 1 maja 2019 – Firma Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) przekazała armii amerykańskiej pierwsze reprezentatywne produkcyjnie Bojowe Centrum Operacji (EOC - Engagement Operations Centre) dla zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową (IBCS), opracowanego w ramach programu Zintegrowanej Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej (IAMD).

Northrop Grumman Delivers First Command Center for US Army Integrated Air and Missile Defense - Polish
Northrop Grumman dostarczył armii amerykańskiej pierwsze reprezentatywne produkcyjnie Bojowe Centrum Operacji (EOC) dla Systemu Dowodzenia (IBCS) programu Zintegrowanej Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej (IAMD).

“Jest to krok milowy, który świadczy o osiągnięciu znacznego postępu w zakresie uzyskania zdolności operacyjnych, które niosą ze sobą znaczące zmiany na lepsze dla żołnierzy, dowódców i decydentów zajmujących się zamówieniami”, - stwierdził Dan Verwiel, wiceprezes i dyrektor generalny ds. obrony przeciwrakietowej i systemów ochronnych Northrop Grumman - „W niedalekiej przyszłości będziemy dostarczać więcej stacji EOC, jak również zestawów zintegrowanej z IBCS sieci kierowania ogniem (IFCN). Artykuły te zostaną wykorzystane we wstępnych testach operacyjnych i ewaluacji (IOT&E), które będą podstawą przyszłych decyzji produkcyjnych.”

Dostarczona stacja IBCS EOC przeszła wszystkie funkcjonalne audyty konfiguracji pod kątem głównych elementów konfiguracji oraz weryfikacji systemu i jest reprezentatywna dla konfiguracji produkcyjnej sprzętu i oprogramowania, które zostaną poddane testom kwalifikacyjnym przed przystąpieniem do IOT&E. Northrop Grumman zamierza dostarczyć do końca tego roku 11 EOC i 18 przekaźników IFCN dla programu IBCS.

”Northrop Grumman będzie nadal ściśle współpracować ze swoimi klientami i użytkownikami, aby zrealizować przełomową wizję IBCS i jej transformacyjny wpływ na misję obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej”, powiedział Verwiel. 

IBCS to zmiana paradygmatu dla IAMD, polegająca na zastąpieniu starszych, działających niezależnie od siebie systemów, sieciocentrycznym systemem nowej generacji, w celu zapewnienia lepszej reakcji na nieustannie zmieniające się zagrożenia. System integruje odrębne radary i elementy uzbrojenia w celu zbudowania znacznie bardziej efektywnej obrony IAMD. IBCS zapewnia jednolity zintegrowany obraz sytuacji powietrznej o niespotykanej dokładności, a także szersze obszary nadzoru i ochrony. Dzięki prawdziwie otwartej architekturze systemowej, IBCS pozwala na włączenie obecnych i przyszłych sensorów i efektorów oraz umożliwia interoperacyjność ze wspólnym systemem C2 i obrony antybalistycznej.

IBCS jest zarządzany przez Biuro Wykonawcze Programu Armii Stanów Zjednoczonych ds. Rakiet i Przestrzeni Kosmicznej, (U.S. Army Program Executive Office for Missiles and Space) Redstone Arsenal, Alabama.

Northrop Grumman to firma będąca globalnym liderem w zakresie systemów bezpieczeństwa. Dostarcza innowacyjne systemy, produkty i rozwiązania w systemach autonomicznych, cybernetycznych, C4ISR, kosmicznych, uderzeniowych, logistycznych i modernizacyjnych dla klientów na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do odwiedzenia news.northropgrumman.com i do śledzenia nas na Twitterze, @NGCNews,