Warszawa, Polska – 21 listopada, 2019 – Firma Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) była gospodarzem ceremonii przecięcia wstęgi i przyjęcia z okazji otwarcia swojego pierwszego biura w Polsce. Wśród zaproszonych gości znalazła się pani Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej RP i polskiego rządu. Liderzy Northrop Grumman dokonali oficjalnego otwarcia znajdującego się w sercu Warszawy biura o powierzchni 1000 m2.

Northrop Grumman Opens Office in Poland_2
Dan Verwiel, z Ambasador USA w Polsce, panią Georgette Mosbacher podczas uroczystego przecięcia wstęgi w nowym biurze Northrop Grumman w Warszawie. Fot. K. Gontarek/U.S. Embassy Warsaw

Northrop Grumman to ważny partner polskiej branży obronnej, głęboko zaangażowany we wspieranie modernizacji polskiej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Polska została niedawno pierwszym międzynarodowym klientem, który uzyskał zintegrowany system dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową (IBCS), umożliwiający integrację bieżących i przyszłych zdolności bojowych.

“Polska będzie pierwszym krajem sojuszniczym, który pozyskał IBCS i będzie wprowadzać system do służby niemal w tym samym czasie, co siły lądowe armii amerykańskiej, co oznacza, że będzie dysponować najnowszą technologią i najbardziej innowacyjnym produktem, stwierdziła pani Ambasador Mosbacher. “Zaangażowanie Northrop Grumman w Polsce to kolejny znakomity przykład solidnej amerykańskiej inwestycji, w wyniku której powstają konkurencyjne, wymagające wysokich kwalifikacji i bardzo pożądane miejsca pracy, w szczególności w przemyśle obronnym. Podobnie jak amerykańskie firmy, Stany Zjednoczone angażują się w budowanie silnego partnerstwa z Polską w dziedzinie współpracy na rzecz bezpieczeństwa.”

Polski rząd wybrał najbardziej nowoczesny zintegrowany system dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową IBCS (Integrated Air and Missile Defense (IAMD) Battle Command System (IBCS)), jako centralny element narodowej strategii modernizacji obrony powietrznej i przeciwrakietowej i ma największą na świecie zainstalowaną bazę armat MK44 Bushmaster® Chain Gun® firmy Northrop Grumman. Biuro w Warszawie będzie wspierać program obrony powietrznej i przeciwrakietowej średniego zasięgu Wisła oraz inne przedsięwzięcia wspólnie z polskimi władzami i polskim przemysłem; będzie polską siedzibą firmy.

“Northrop Grumman niesie ze sobą szeroki wachlarz rozwiązań sprzyjających trwałemu umacnianiu bezpieczeństwa Polski i reszty Europy,” - powiedział Dan Verwiel, wice-prezes i dyrektor generalny ds. systemów przeciwrakietowych i ochronnych Northrop Grumman. “IBCS zapewni Polsce najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system C4I; mamy nadzieję także w przyszłości wspierać Polskę i naszych europejskich sojuszników dostarczając najlepsze rozwiązania w branży.”

Northrop Grumman to firma będąca globalnym liderem w zakresie systemów bezpieczeństwa. Dostarcza innowacyjne systemy, produkty i rozwiązania w systemach autonomicznych, cybernetycznych, C4ISR, kosmicznych, uderzeniowych, logistycznych i modernizacyjnych dla klientów na całym świecie. W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy do odwiedzenia news.northropgrumman.com i do śledzenia nas na Twitterze, @NGCNews.