HUNTSVILLE, Alabama – 23 listopada 2022 – W dwóch odrębnych strzelaniach na poligonie White Sands Missile Range (WSMR) w Nowym Meksyku, zintegrowany system dowodzenia walką IBCS koncernu Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) po raz kolejny potwierdził, że jego modułowa, otwarta architektura integruje dowolne, połączone z siecią starsze, obecnie stosowane i przyszłe środki wykrywania i rażenia.

W pierwszym próbnym strzelaniu bojowym radary Sentinel namierzyły pocisk manewrujący przemieszczający się nad obszarem pustyni. Następnie system IBCS zlikwidował cel wykorzystując prototypowe urządzenie Remote Interceptor Guidance (RIG-360) firmy Lockheed Martin, które zostało wykorzystane jako łącze danych komunikujące się z pociskiem przechwytującym systemu Patriot. Stało się to możliwe dzięki inwestycji Northop Grumman w wewnętrzne prace badawczo-rozwojowe konieczne do integracji RIG-360 z systemem IBCS.

Osiągnięty w próbnym strzelaniu sukces znosi konieczność zastosowania w architekturze IBCS radaru Patriot w celu zapewnienia przepływu danych do pocisku przechwytującego i z powrotem, oraz potwierdza zdolność IBCS do szybkiego integrowania technologii przyszłości.

“Zdolność IBCS do integracji ze wszystkimi dostępnymi w sieci sensorami i efektorami zapewnia żołnierzom elastyczność, czas i przewagę w przestrzeni walki”- stwierdziła Christine Harbison, wiceprezes i dyrektor generalna działu Combat Systems and Mission Readiness w firmie Northrop Grumman. “ W każdym unikalnym teście architektury IBCS wykazano, że system definiuje możliwości stworzenia wielodomenowego systemu dowodzenia i kierowania.”

Podczas drugiego strzelania odpalony z ziemi cel imitujący pocisk manewrujący został wykryty, śledzony, namierzony i zniszczony za sprawą systemu IBCS. Wykorzystując pocisk przechwytujący systemu Patriot, IBCS wygenerował odpowiedniej jakości ścieżkę śledzenia oraz połączony obraz sytuacji operacyjnej i doprowadził do zniszczenia celu.

IBCS posiada otwartą, modułową i skalowalną architekturę, która jest niezbędnym elementem integrującym wszystkie dostępne zasoby na polu walki bez względu na źródło, domenę czy rodzaj sił zbrojnych, z których pochodzą. Ta architektura umożliwia efektywną i nisko kosztową integrację dostępnych obecnie systemów oraz systemów przyszłości. Poprzez szereg udanych testów w locie zweryfikowana została zdolność systemu IBCS do łączenia i scalania danych z czujników i przesyłania ich do efektorów z wielu rodzajów sił zbrojnych, przez co zademonstrowano zdolności wymagane od systemu JADC2.

Northrop Grumman jest firmą technologiczną, skoncentrowaną na globalnym bezpieczeństwie i odkryciach naukowych. Nasze pionierskie rozwiązania dają naszym klientom możliwości, których potrzebują, aby rozwijać, chronić i łączyć Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Kierując się wspólnym celem w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów naszych klientów, pracownicy Northrop Grumman, w liczbie 90 000, każdego dnia definiują to, co jest możliwe.